האב הישֵן / מאת'יו שארפ   
פרטים נוספים  פרק ראשון  ביקורות  רכשו ספר זה  ברנרד שוורץ, עיתונאי לשעבר, מאבד את אשתו, את הקריירה שלו ולאחר שהוא נוטל בטעות שני סוגים שונים של תרופות נוגדות דיכאון, גם את הכרתו.

ברני שוקע בתרדמת וכשהוא מתעורר לבסוף, פגוע מוחית ובעל כישורים אינטלקטואליים זהים לאלה של ילד מפותח כבן ארבע הוא נוכח לדעת שבנו, כריס, שבריאותו הנפשית מעורערת ממילא ובתו, קאת'י - בת עשרה יהודיה שחלום חייה להמיר את דתה לקתוליות ולהפוך לקדושה מעונה - קרובים להתמוטטות עצבים קולוסאלית.

משפחת שוורץ המוטרפת, בתוספת מגוון מרשים של שחקני חיזוק ובראשם הנוירולוגית הצדקנית ד"ר ליסה דנמאייר, ניצבת כעת בפני האתגר הקשה ביותר בתולדותיה: תהליך השיקום של ברנרד שוורץ.

בסגנון מינימליסטי וייחודי המזכיר קומדיית אינדי הזויה, מגולל מת'יו שארפ את קורותיה של משפחת שוורץ הבלתי נשכחת - משפחה יהודית-אמריקאית דיספונקציונלית טיפוסית ועם זאת בלתי טיפוסית בעליל, המנסה בשארית כוחותיה לפלס את דרכה בעולם מפורק וחסר אב, בחיפוש טרגי-קומי אחר נחמה.

האב הישן הוא ספרו השלישי של מאת'יו שארפ. קדמו לו קובץ סיפורים קצרים ורומן אחד. הספר ראה אור בהוצאת סופטסקאל - הוצאה ניו-יורקית קטנה וחתרנית המתמחה בספרות שוליים והודפס לראשונה במהדורה מצומצמת. מיד עם צאתו לאור, זכה הספר לביקורות נלהבות ונבחר לספר החודש של תוכנית הבוקר הפופולרית דֶה טוּדֵיי שוֹאו של רשת הטלויזיה אן.בי.סי. הודות לחשיפה התקשורתית הרחבה ובניגוד לכל הציפיות, זכה הספר להצלחה מסחרית מפתיעה בארה"ב, והוא אף תורגם לשפות רבות. לאחרונה רכשה חברת וורנר בראדרס את הזכויות לסרט.
סאגה הוצאת ספרים
דף הבית
הספרים
כיתבו אלינו
מי אנחנו
לשוב הביתה בשחייה  חייבים לדבר על קווין  לחנך את הנרי  הכלה במערומיה  תלחצי!  האב הישן 
הוצאה לאור סאגה  | הוצאת ספרים  | xprho  | כתבו אלינו 
2005 - 2014 © כל הזכויות שמורות להוצאת סאגה