לחנך את הנרי / הווארד ג'ייקובסון   
פרטים נוספים  פרק ראשון  ביקורות  רכשו ספר זה

  הנרי נייגל בן החמישים ותשע, רווק נצחי ומרצה בדימוס בחוג לספרות אנגלית, יורש במפתיע דירת פאר הממוקמת ברובע לונדוני אופנתי. יד הגורל או קן האהבים של אביו המנוח - להנרי אין מושג, אבל הוא שמח לנטוש את ביתו העגמומי שבחבל יורקשייר, ולעקור ללונדון.

בתום חמישים ותשע שנים רוויות אכזבה נרגנת - חייו של הנרי עומדים להשתנות.

בדירתו החדשה והמפוארת, ממשיך הנרי לטפח בחדווה את תחביביו הנושנים: מתחשבן בכפייתיות עם הוריו המתים - אמו האהובה יקטרינה נייגל, שניסתה בכל כוחה להותירו ברחמה כדי למנוע ממנו להיוולד היישר אל יקום שורץ פצצות ועכבישים, ואביו, "הדוד איזי", רפד שהפך ללהטוטן, יורק אש ואמן אוריגמי, נזכר בערגה באחותה של סבתו, מרגניטה, מושא תשוקתו הבוערת והמכלה, רוקם עסקאות אפלות עם מלאך המוות ומצפה ברשעות לנפילתו של אוזמונד "הוביס" בלקין, חברו הוותיק ויריבו משכבר הימים, שהפך לבמאי הוליוודי מצליח.

אבל ההווה הולם בעוצמה לא פחותה מזו של העבר. שכנו בעל מערכת העיכול הבעייתית לכלן וכלבו המתרפס, אנגוס, תרים אחר אהדתו, ונראה שגם מוירה, המלצרית בעלת החיוך העקום, מגלה בו עניין.

האם האהבה תגאל את הנרי? או שמא יהיה זה טיול עם אנגוס, כלבו של השכן?

בכישרון רב ובהומור מקאברי משרטט הווארד ג'ייקובסון את דמותו הבלתי נשכחת של הנרי נייגל, כשתוך כדי כך הוא שוטח בפני הקורא באירוניה מופלאה ודקה את השגותיו על טבע האדם.

  זהו הרומן השביעי של הווארד ג'ייקובסון - עיתונאי, במאי טלוויזיה ואחד הסופרים הבולטים והמוערכים כיום בבריטניה. קדמו לו שישה ספרי פרוזה וארבעה ספרי עיון.
סאגה הוצאת ספרים
דף הבית
הספרים
כיתבו אלינו
מי אנחנו
לשוב הביתה בשחייה  חייבים לדבר על קווין  לחנך את הנרי  הכלה במערומיה  תלחצי!  האב הישן 
הוצאה לאור סאגה  | הוצאת ספרים  | xprho  | כתבו אלינו 
2005 - 2014 © כל הזכויות שמורות להוצאת סאגה