תלחצי! / ספייר    
פרטים נוספים  פרק ראשון  ביקורות  רכשו ספר זה  קלריס פרשס ג'ונס בת השש-עשרה היא נערה שחורה, אנאלפביתית והרה, שהתעברה בשנית מאביה. לראשונה בחייה הקצרים, ניתן לה פתחון פה.

ברומן המהפנט תלחֲצי! מתעדת פרשס בעילגות נוגעת ללב ובכנות מצמררת את סיפור חייה - סיפורה של נערה שנולדה וגדלה במעמקי הביבים של הארלם, ילדותה נעשקה ועתידה אינו אלא כרוניקה של חורבן ידוע מראש.

אולם הנבואה הקודרת אינה מתממשת. פרשס מתגלגלת באקראי למסגרת חינוך אלטרנטיבית ומתוודעת לאישה שחורה המשנה את חייה; מורה המלמדת אותה קרוא וכתוב, מדרבנת אותה לבטא את רגשותיה באמצעות כתיבת יומן, מאתגרת את השקפת עולמה ודוחקת בה להתעמת עם הסובבים אותה.

מדי יום כותבות השתיים יחדיו את דפי היומן ומפענחות את שפתה הרצוצה של פרשס, ההולכת ומשתפרת לאיטה. תהליך הלמידה הנחשף בפני הקורא, נוסף על שגרת חיי היום-יום הברוטאלית שחווה פרשס, הוא ליבת הרומן הזה, הלופת את קרביו של הקורא בעוצמה ותוך כדי כך מאלצו להישיר מבט הן אל עיניה של פרשס והן אל המציאות הבלתי אפשרית של חייה.

ספייר היא משוררת, סופרת ופובליציסטית. הרומן תלחֲצי, שיצא לאור ב-1996 בארה"ב זכה בפרסים רבים והופיע ברשימת הספרים הטובים ביותר לשנת 1996 של הטיים אאוט והוילג' וויס. בנוסף, היא פרסמה גם שני ספרי שירה שזכו לשבחים רבים. כתביה תורגמו ל-11שפות ועובדו לתיאטרון בארה"ב, בריטניה, צרפת והולנד.
סאגה הוצאת ספרים
דף הבית
הספרים
כיתבו אלינו
מי אנחנו
לשוב הביתה בשחייה  חייבים לדבר על קווין  לחנך את הנרי  הכלה במערומיה  תלחצי!  האב הישן 
הוצאה לאור סאגה  | הוצאת ספרים  | xprho  | כתבו אלינו 
2005 - 2014 © כל הזכויות שמורות להוצאת סאגה